‘Transport is als gas, water, licht en internet’

NT Oliebollen Special 2021

Michel Verwoest is de nieuwe CEO van TVM verzekeringen en vindt dat logistieke sector meer waardering verdient.

Deze Brand Story is afkomstig uit de NT Oliebollen Special 2021

Sinds 1 september staat Michel aan het roer bij TVM verzekeringen. Hij is gegrepen door de dynamiek, het ondernemerschap en de innovatiedrang die zo kenmerkend zijn voor de sector van transport en logistiek, vertelt hij. ‘Het is een sector om trots op te zijn en die elke dag belangrijker lijkt te worden. Het is als gas, water, licht en internet. Het wordt als vanzelfsprekend ervaren, maar zodra het wegvalt, heeft iedereen acuut een probleem.’

Verwoest is ook onder de indruk van het vak van vrachtwagenchauffeur. ‘Het beroep is veel meer dan het vervoeren van goederen van A naar B. Het gaat om kennis van auto, lading en wet- en regelgeving, maar ook om wie en wat je bent. Je bent een visitekaartje voor zowel je bedrijf als je opdrachtgever. Ik vind oprecht dat de transportsector en de mensen die hierin werken nog lang niet de waardering krijgen die ze verdienen, als het gaat om de bijdrage die ze leveren aan de economie en het laten functioneren van de samenleving, maar ook als het gaat om professionaliteit, innovatie, duurzaamheid en veiligheid.’

Hoog tempo

‘De maatschappij is in een ontzettend hoog tempo aan het veranderen en de transport- en logistiekbedrijven maken dit eigenlijk mogelijk. Er zijn weinig sectoren die ketenintegratie en processen zo goed op orde hebben als de transportsector en die zo vernieuwend bezig zijn. De sector verdient dat dit beter gezien wordt. We hebben met ons allen een taak om ook dit beeld goed en breed uit te dragen, op de weg of op het water. Dat zal ook de aantrekkingskracht vergroten op mensen die in de sector willen werken. En dat is hard nodig, want de sector zal de komende jaren eerder groeien dan krimpen.’

Voor TVM ziet Verwoest hierin een belangrijke rol. ‘We zijn een coöperatie. Opgericht voor leden, door leden. Die betrokkenheid met onze klanten voel ik binnen alle geledingen van ons bedrijf. Dat maakt TVM uniek. We kennen onze klanten echt. In die zin zijn we veel meer dan een verzekeraar. We zijn een vriend, een partner om samen mee op te trekken en vooruit te gaan, letterlijk en figuurlijk. Ook in deze snel veranderende wereld moeten we die betrouwbare partner moeten blijven. Wij hebben kennis, kunde en ervaring op diverse onderdelen en dat hebben onze leden ook. Die ingrediënten met elkaar vermengen zorgt voor meerwaarde. Wij kunnen helpen het transport veiliger, slimmer en duurzamer te laten worden.’

NT Oliebollen Special 2021

Deze Brand Story is afkomstig uit de NT Oliebollen Special 2021

‘Transport is als gas, water, licht en internet’ | NT

‘Transport is als gas, water, licht en internet’

NT Oliebollen Special 2021

Michel Verwoest is de nieuwe CEO van TVM verzekeringen en vindt dat logistieke sector meer waardering verdient.

Deze Brand Story is afkomstig uit de NT Oliebollen Special 2021

Sinds 1 september staat Michel aan het roer bij TVM verzekeringen. Hij is gegrepen door de dynamiek, het ondernemerschap en de innovatiedrang die zo kenmerkend zijn voor de sector van transport en logistiek, vertelt hij. ‘Het is een sector om trots op te zijn en die elke dag belangrijker lijkt te worden. Het is als gas, water, licht en internet. Het wordt als vanzelfsprekend ervaren, maar zodra het wegvalt, heeft iedereen acuut een probleem.’

Verwoest is ook onder de indruk van het vak van vrachtwagenchauffeur. ‘Het beroep is veel meer dan het vervoeren van goederen van A naar B. Het gaat om kennis van auto, lading en wet- en regelgeving, maar ook om wie en wat je bent. Je bent een visitekaartje voor zowel je bedrijf als je opdrachtgever. Ik vind oprecht dat de transportsector en de mensen die hierin werken nog lang niet de waardering krijgen die ze verdienen, als het gaat om de bijdrage die ze leveren aan de economie en het laten functioneren van de samenleving, maar ook als het gaat om professionaliteit, innovatie, duurzaamheid en veiligheid.’

Hoog tempo

‘De maatschappij is in een ontzettend hoog tempo aan het veranderen en de transport- en logistiekbedrijven maken dit eigenlijk mogelijk. Er zijn weinig sectoren die ketenintegratie en processen zo goed op orde hebben als de transportsector en die zo vernieuwend bezig zijn. De sector verdient dat dit beter gezien wordt. We hebben met ons allen een taak om ook dit beeld goed en breed uit te dragen, op de weg of op het water. Dat zal ook de aantrekkingskracht vergroten op mensen die in de sector willen werken. En dat is hard nodig, want de sector zal de komende jaren eerder groeien dan krimpen.’

Voor TVM ziet Verwoest hierin een belangrijke rol. ‘We zijn een coöperatie. Opgericht voor leden, door leden. Die betrokkenheid met onze klanten voel ik binnen alle geledingen van ons bedrijf. Dat maakt TVM uniek. We kennen onze klanten echt. In die zin zijn we veel meer dan een verzekeraar. We zijn een vriend, een partner om samen mee op te trekken en vooruit te gaan, letterlijk en figuurlijk. Ook in deze snel veranderende wereld moeten we die betrouwbare partner moeten blijven. Wij hebben kennis, kunde en ervaring op diverse onderdelen en dat hebben onze leden ook. Die ingrediënten met elkaar vermengen zorgt voor meerwaarde. Wij kunnen helpen het transport veiliger, slimmer en duurzamer te laten worden.’

NT Oliebollen Special 2021

Deze Brand Story is afkomstig uit de NT Oliebollen Special 2021