Amazon laat verder weten dat de sluiting onderdeel is van een ‘aanpassing’ van het mondiale logistiek netwerk, waarbij een centraal verdeelcentrum in de EU niet langer nodig is, omdat de pakketvervoerder dat meer regionaal invult. Zo zijn er nu bijvoorbeeld rechtstreekse vluchten op Zuid-Europa.
Wanneer het luchtvrachtcentrum precies wordt gesloten is nog niet duidelijk. Amazon opende de faciliteit in 2020 op Leipzig Airport voor de diensten van de eigen luchtvaartmaatschappij Amazon/Prime Air. De verwachting was daarbij dat het bedrijf een vergelijkbaar fijnmazig luchtnetwerk als in de VS wilde opbouwen in Europa met Leipzig Airport als centraal verdeelcentrum.
DHL Express
Overigens beschikt de Amerikaanse webwinkel bij de Duitse luchthaven ook over een apart regionaal sorteerdepot van de pakketdistributie. Dat blijft gewoon open, aldus Amazon. Leipzig Airport is tevens de mondiale thuisbasis van DHL Express. Of Amazon daar in de toekomst meer gebruik van gaat maken, is onduidelijk.
U las zojuist één van de gratis premium artikelen
Onbeperkt lezen? Sluit nu een abonnement af
Bent u al abonnee?