Grote staking dreigt pakketgigant UPS plat te leggen

cao-onderhandelingen afgebroken

De Amerikaanse pakketgigant UPS dreigt in de VS grotendeels platgelegd te worden door stakingen, nadat de marathon-onderhandelingen tussen vakbond Teamsters en de directie van UPS over een betere cao zijn mislukt.

Foto: elbud / Shutterstock.com

Volgens Teamsters, dat 340.000 leden telt bij de Amerikaanse koerier, is UPS van de onderhandelingstafel weggelopen na een ‘onacceptabel loonbod’ te hebben gepresenteerd ‘dat niet voldeed aan de wensen van onze leden’.

De vakbond stelt verder dat de pakketvervoerder daarmee ‘duidelijk gekozen heeft voor de verkeerde weg’. Nieuwe gesprekken staan niet gepland, terwijl de huidige cao op 31 juli afloopt. De vakbond heeft eerder al aangegeven dat haar leden zonder een nieuwe overeenkomst het werk zullen neerleggen. Rond 97% van de achterban hebben intussen al voor stakingen gestemd als er voor het eind van deze maand geen nieuwe cao ligt.

Historisch

UPS zegt in een reactie al een ‘historisch’ loonbod te hebben gepresenteerd. Dat bod zou zijn gebaseerd op de ‘leidende rol’ die de koerier heeft ‘in het pakketvervoer op het gebied van beloningen’. Verder claimt de koerier niet weg te zijn gelopen van de onderhandelingstafel en roept het de vakbond op verantwoordelijkheid te nemen en in gesprek te blijven met UPS.

De laatste grote staking bij UPS dateert van 1997. Destijds kostten de acties, die vijftien dagen duurden, de koerier 850 miljoen dollar. Volgens consultant Transport Intelligence zou een nieuwe staking bij UPS ook ‘aanzienlijke’ schade opleveren voor de Amerikaanse economie. UPS bezorgt elke dag 20 miljoen pakketten en is daarmee de grootste koerier van het land. Concurrent FedEx volgt op afstand met dagelijks 12 miljoen zendingen.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een abonnement af

Start abonnement

Grote staking dreigt pakketgigant UPS plat te leggen | NT

Grote staking dreigt pakketgigant UPS plat te leggen

cao-onderhandelingen afgebroken

De Amerikaanse pakketgigant UPS dreigt in de VS grotendeels platgelegd te worden door stakingen, nadat de marathon-onderhandelingen tussen vakbond Teamsters en de directie van UPS over een betere cao zijn mislukt.

Foto: elbud / Shutterstock.com

Volgens Teamsters, dat 340.000 leden telt bij de Amerikaanse koerier, is UPS van de onderhandelingstafel weggelopen na een ‘onacceptabel loonbod’ te hebben gepresenteerd ‘dat niet voldeed aan de wensen van onze leden’.

De vakbond stelt verder dat de pakketvervoerder daarmee ‘duidelijk gekozen heeft voor de verkeerde weg’. Nieuwe gesprekken staan niet gepland, terwijl de huidige cao op 31 juli afloopt. De vakbond heeft eerder al aangegeven dat haar leden zonder een nieuwe overeenkomst het werk zullen neerleggen. Rond 97% van de achterban hebben intussen al voor stakingen gestemd als er voor het eind van deze maand geen nieuwe cao ligt.

Historisch

UPS zegt in een reactie al een ‘historisch’ loonbod te hebben gepresenteerd. Dat bod zou zijn gebaseerd op de ‘leidende rol’ die de koerier heeft ‘in het pakketvervoer op het gebied van beloningen’. Verder claimt de koerier niet weg te zijn gelopen van de onderhandelingstafel en roept het de vakbond op verantwoordelijkheid te nemen en in gesprek te blijven met UPS.

De laatste grote staking bij UPS dateert van 1997. Destijds kostten de acties, die vijftien dagen duurden, de koerier 850 miljoen dollar. Volgens consultant Transport Intelligence zou een nieuwe staking bij UPS ook ‘aanzienlijke’ schade opleveren voor de Amerikaanse economie. UPS bezorgt elke dag 20 miljoen pakketten en is daarmee de grootste koerier van het land. Concurrent FedEx volgt op afstand met dagelijks 12 miljoen zendingen.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een abonnement af

Start abonnement