‘Massa-ontslag’ dreigt bij DB Cargo

1800 banen op de tocht

Zo’n 1.800 banen moeten verdwijnen bij het verliesgevende DB Cargo in Duitsland. Dat meldt de spoorvakbond EVG. Ook in een intern witboek van moederbedrijf Deutschen Bahn (DB), gepubliceerd door het Duitse online-blad Business Insider, wordt gewag gemaakt van dat aantal.

Foto: Filmbildfabrik / Shutterstock.com

Eerder deze zomer had de directie van DB nog aangegeven dat een noodzakelijke reorganisatie bij de grote Duitse railgoederendochter zonder banenverlies zal worden doorgevoerd.

‘Absurd plan’

EVG spreekt van ‘massaontslag’ en het ‘kapotmaken van het vrachtvervoer’ bij de Duitse spoorvervoerder. ‘De directie maakt een grote fout en onze leden moeten daar de rekening van betalen’, stelt vice-voorzitter Cosima Ingenschay van de EVG. De vakbondsbestuurder wijst er verder op dat het ‘absurd’ is om bij de huidige energietransitie en de noodzakelijke verplaatsing van goederenstromen van de weg naar het spoor DB Cargo ‘ kapot te besparen’. Dat het bedrijf de afgelopen jaren een totaal verlies van zo’n 3 miljard euro heeft opgeleverd, laat EVG onvermeld.

De vakbond eist dat er geen verplaatsing van werkzaamheden komt bij DB Cargo naar andere dochterbedrijven van DB en de directie afziet van ontslagen. DB zou volgens de bond daarentegen meer moeten inzetten op een ‘vrijwillige flexibilisering’ van de activiteiten spoorbedrijf. Bij de komende vergadering van de raad van commissarissen van DB zal de EVG als lid van de toezichtraad de saneringsplannen dan ook ‘hardnekkig’ bekritiseren, heet het verder.

30.000 banen in EU

In totaal telt DB Cargo in Europa zo’n 30.000 medewerkers bij 16 landendivisies. Rond 60% van de omzet haalt het bedrijf uit het grensoverschrijdend transport binnen Europa, meldt DB Cargo op de eigen website. Dat gebeurt met 82.000 goederenwagons en 2.700 locomotieven. Het aantal banen in Duitsland wordt niet medegedeeld.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een abonnement af

Start abonnement

‘Massa-ontslag’ dreigt bij DB Cargo | NT

‘Massa-ontslag’ dreigt bij DB Cargo

1800 banen op de tocht

Zo’n 1.800 banen moeten verdwijnen bij het verliesgevende DB Cargo in Duitsland. Dat meldt de spoorvakbond EVG. Ook in een intern witboek van moederbedrijf Deutschen Bahn (DB), gepubliceerd door het Duitse online-blad Business Insider, wordt gewag gemaakt van dat aantal.

Foto: Filmbildfabrik / Shutterstock.com

Eerder deze zomer had de directie van DB nog aangegeven dat een noodzakelijke reorganisatie bij de grote Duitse railgoederendochter zonder banenverlies zal worden doorgevoerd.

‘Absurd plan’

EVG spreekt van ‘massaontslag’ en het ‘kapotmaken van het vrachtvervoer’ bij de Duitse spoorvervoerder. ‘De directie maakt een grote fout en onze leden moeten daar de rekening van betalen’, stelt vice-voorzitter Cosima Ingenschay van de EVG. De vakbondsbestuurder wijst er verder op dat het ‘absurd’ is om bij de huidige energietransitie en de noodzakelijke verplaatsing van goederenstromen van de weg naar het spoor DB Cargo ‘ kapot te besparen’. Dat het bedrijf de afgelopen jaren een totaal verlies van zo’n 3 miljard euro heeft opgeleverd, laat EVG onvermeld.

De vakbond eist dat er geen verplaatsing van werkzaamheden komt bij DB Cargo naar andere dochterbedrijven van DB en de directie afziet van ontslagen. DB zou volgens de bond daarentegen meer moeten inzetten op een ‘vrijwillige flexibilisering’ van de activiteiten spoorbedrijf. Bij de komende vergadering van de raad van commissarissen van DB zal de EVG als lid van de toezichtraad de saneringsplannen dan ook ‘hardnekkig’ bekritiseren, heet het verder.

30.000 banen in EU

In totaal telt DB Cargo in Europa zo’n 30.000 medewerkers bij 16 landendivisies. Rond 60% van de omzet haalt het bedrijf uit het grensoverschrijdend transport binnen Europa, meldt DB Cargo op de eigen website. Dat gebeurt met 82.000 goederenwagons en 2.700 locomotieven. Het aantal banen in Duitsland wordt niet medegedeeld.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Sluit nu een abonnement af

Start abonnement